Wystawa plenerowa pt. “Polonia semper fidelis”

Miejsce: Warszawa. Krakowskie Przedmieście 34
Organizator: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Wystawę z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski przygotowało Mt 5, 14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego wraz z Narodowym Centrum Kultury i Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie

Wystawę pt.”Polonia semper fidelis. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny. Włoska perspektywa” będzie można oglądać od 30 maja do 19 czerwca 2019 r.

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane unikatowe fotografie włoskiego reportażysty Carla Leidi, który w czerwcu 1979 r. podążał śladami Jana Pawła II podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Zdjęciom towarzyszyć będą wspomnienia artysty oraz cytaty Jana Pawła II z homilii w Warszawie, Krakowie, Częstochowie i Auschwitz.

Wystawa została przygotowana w 3 językach: polskim, włoskim i angielskim a jej kuratorem jest Joanna Olendzka z Mt 5, 14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 30 maja 2019 r. o godz. 15.00 przy Krakowskim Przedmieściu 34 (na wysokości kościoła sióstr wizytek i skweru ks. Jana Twardowskiego).