Wiadomości katechetyczne

Przekazujemy informacje z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

KONKURS BAN “Biblijna Akademia Najmłodszych”

Zbliża się finał konkursu BAN organizowanego w parafiach naszej Archidiecezji. Przypominamy, że imiona i nazwiska 3 najlepszych uczestników konkursu należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 16 maja 2021 roku do Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży na adres Lrprzybylski@mkw.pl. Po tym terminie nie będą przyjmowane żadne zgłoszenia. W sobotę 22 maja 2021 roku odbędzie się finał konkursu w formie online na platformie teams. Więcej informacji dotyczących organizacji finału podamy w późniejszym terminie.

WEBINARIUM organizowane przez Wydawnictwo WAM

W nowym roku szkolnym 2021/2022 zaczną obowiązywać we wszystkich diecezjach podręczniki opracowane do nowej Podstawy podręcznikowej z roku 2018. Wiemy, jak ważna jest decyzja świadomego wyboru podręczników do nauki religii, dlatego chcemy podczas webinariów „ Realizacja założeń Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce w nowych podręcznikach Wydawnictwa Świętego Wojciecha” zaplanowanych w dniu 10.05.2021 r. godz. 20.00 pokazać, w jaki sposób wytyczne zawarte w nowej Podstawie programowej realizowane są w podręcznikach wydawnictwa WAM. Będzie to też okazja do wymiany doświadczeń, odpowiedzenia na pytania, które pojawią się podczas szkolenia.

link do zapisów na webinaria ‘”Realizacja założeń nowej Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce w podręcznikach Wydawnictwa Świętego Wojciecha”

https://www.swietywojciech.pl/Strefa-katechety/Nowe-Podreczniki-2020-2021/Webinaria-Realizacja-zalozen-nowej-Podstawy-programowej-katechezy-Kosciola-katolickiego-w-Polsce-w

„Droga do Jezusa”

„Droga do Jezusa” to codzienne komentarze do Ewangelii adresowane do dzieci w wieku szkolnym. Chcemy w sposób zrozumiały, adekwatny do ich wieku, za pomocą prostego języka przybliżać im nauczanie Jezusa zawarte na kartach Pisma Świętego – mówi Edyta Ziętara koordynator projektu.

“Stworzyliśmy ten projekt, bo jako rodzice, którzy mamy dzieci w wieku szkolnym dostrzegaliśmy dużą lukę w tym obszarze. Możemy znaleźć wiele komentarzy skierowanych do dorosłych, ale przygotowanych z myślą o dzieciach, do codziennej Ewangelii, w atrakcyjnej, nowoczesnej formie video nie ma” – dodaje.

Projekt jest inspiracją dla rodziców i dzieci do rozmowy na temat codziennej Ewangelii, a także do jej wspólnego czytania i rozważania. Z doświadczeń wynika, że metoda modlitwy rodzinnej z wykorzystaniem codziennej Ewangelii nie jest jeszcze w Polsce powszechna. Każdego dnia w Ewangelii odnajdujemy historię życia Jezusa, jego naukę, ale także konkretne wskazówki dla naszego życia. Żadna inna książka nie zawiera w sobie takiego bogactwa. Przekazywanie tej mądrości dzieciom jest dzisiaj bardzo ważne, bo to jest skała, na której będą budować swoje życie.

Komentarze przygotowują osoby duchowne i świeckie, w tym także rodzice. Komentowali już: https://drogadojezusa.com/zespol/

Komentarze są przygotowywane w wersji video oraz tekstowej i umieszczane na stronie www.drogadojezusa.com oraz na kanale YT Droga do Jesusa.

Mogą one towarzyszyć porannej lub wieczornej modlitwie rodzinnej czy indywidualnej. Można włączyć je w samochodzie, w drodze do szkoły, albo w każdym innym dogodnym miejscu i czasie.

Projekt przygotowuje Wspólnota Emmanuel.

 

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE DLA KATECHETÓW

W dniach 4-6 czerwca odbędą się w domu rekolekcyjnym na Bielanach przy ul. Dewajtis 3 rekolekcje zamknięte dla katechetów zgodnie z wszelkimi zasadami sanitarnymi.

Każdy z uczestników w czasie rekolekcji będzie mieszkał w pokoju jednoosobowym. Proszę o potwierdzenie swojej obecności najpóźniej do 28 maja wysyłając maila na adres lrprzybylski@mkw.pl. Osoby, które nie potwierdzą uczestnictwa nie będą mogły wziąć udziału w rekolekcjach. 

Rekolekcje rozpoczynają się od Mszy Świętej 4 czerwca w kaplicy w domu rekolekcyjnym na Bielanach przy ul. Dewajtis 3 o godz. 18.00. Od godz. 16.30 można się kwaterować na recepcji. Proszę o punktualność.  Koszt rekolekcji pozostaje bez zmian – 200 zł.