Briefing przed XIV Marszem Świętości Życia

Jutro o godz. 11.00 zapraszamy na briefing z udziałem organizatorów XIV Marszu Świętości Życia. Pod hasłem „Tato to ja!" przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę 7 kwietnia.

Podczas spotkania w Domu Arcybiskupów Warszawskich w imieniu organizatorów marszu głos zabierze Beata Chojnacka z duszpasterstwa rodzin archidiecezji warszawskiej, która przedstawi program i ideę marszu.

Organizatorzy chcą na tegorocznym Marszu Świętości Życia zwrócić uwagę na niezastąpioną rolę ojca w przyjęciu dziecka oraz w jego wychowaniu, dlatego swoim doświadczeniem podzielą się także ojcowie – katolicy zrzeszeni w różnych organizacjach skupiających mężczyzn i ojców. Do dyspozycji mediów będą:

  • Jan Grądzki, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce
  • Dariusz Cupiał , Tato.net
  • Tadeusz Chruszczyk, Zakon Rycerzy Jana Pawła II
  • Jarosław Kumor, Droga Odważnych

Podobnie jak w poprzednich latach, przed marszem zostanie zorganizowana akcja „Pielucha dla Malucha”. Zebrane artykuły dla niemowląt zostaną przekazane zarówno do prowadzonego przez archidiecezję warszawską Domu Samotnej Matki w Chyliczkach  jak również do podobnej placówki prowadzonej przez warszawsko-praską Caritas w Zielonce.

Organizatorami marszu są: archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska.